Saç Modelleri

Özel gecelerde şık görünümün pek çok unsurundan biri de saç modelidir. Kusursuz bir gece elbisesi, özenle seçilmiş yüksek topuklu ayakkabılar, aksesuarlar ve yanınızdaki yakışıklı partnerinizle her şey mükemmel. Fakat birinci sınıf bir abiye saç modeli olmadan kusursuz şıklığa ulaşmanız mümkün değildir. Bütün bir güzelliğin en önemli tamamlayıcılarından biridir saç modeli. Güzel bir saç kesimi ve zarif bir saç modeli kendinize olan güveninizi artıracak ve diğer davetlilerin arasında dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Değişen moda trendleriyle birlikte saç modelleri ve saç kesimleri de değişiyor. Uzun saçlar daima klasik bir güzellik simgesi olsa da, kısa saçlar giderek popülerlik kazanıyor ve kadınlara modern bir görünüm kazandırıyor.

Seksi dağınık saçlar

Seksi dağınık saçlar

Özel geceler için istediğiniz kadar pahalı ve şık bir gece elbisesi seçin, uygun bir saç modeliyle boy göstermediğinizde güzelliğiniz gölgelenecektir. Kısa saçlara da, uzun saçlara da uygulanabilecek sayısız model olsa da, şıklığınızı ve zerafetinizi ortaya koyacak abiye saç modeli seçimi pek de o kadar kolay değildir. Ortama, kıyafetinize ve vurgulamak istediğiniz özelliklerinize göre bir saç modeli belirlemelisiniz. Değişik bir topuz modeli mi, seksi, havalı, dağınık saçlar mı, yoksa dalgalı masum bir saç modeli mi daha uygun olur önce bunu belirlemelisiniz. Elbette saçınızın tipi de karar vermenizde rol oynar. Kıvırcık saçlar ve düz saçlar farklı modeller gerektirebilir. Saçlarınızın cılız veya gür olması da başka bir etkendir.

Kırmızı halı ünlüleri, film galalarına , ödül törenlerine katılan ünlüler saç modeli seçiminde en önemli başvuru kaynağı olmalı çünkü Hollywood ünlülerinin saç modellerinin şık, sade  ve zarif olduğunu görüyoruz. Takip etmeniz gereken çizgi assolistlerimizin abartılı abiye saç modelleri değil, Hollywood yıldızları olmalıdır.

Kıvırcık saçta topuz modeli

Kıvırcık saçlarda topuz modeli

Masum bir saç modeli

Masum bir saç modeli

Genellikle kuaförlerimiz abiye saç modeli dendiğinde abartılı, klasik topuzlara yönelirler. Uzman bir saç stilistinden yardım almanızda ve istediğiniz saç modelini doğru anlatabilmenizde fayda var. Yaptığınız bütün hazırlıkların boşa gitmemesi ve  gece elbiseniz, ayakkabılarınız için döktüğünüz onca paranın hakkını vermek için bu önemli  bir ayrıntı.

READ  Kum Saati Vücut Tipi

Yüz şeklinize uygun bir saç kesimi, teninize uygun bir saç rengi ve abiye kıyafetinize uygun bir saç modeliyle bambaşka bir görüntüye bürünebilirsiniz. Fakat unutmayın ki gecelerin parlayan yıldızı olmanın en önemli unsuru gece elbisenizin de, aksesuarlarınızın da, saç modelinizin de kişiliğinize uygun olmasıdır. Böylelikle görünüşünüz size güven verir ve üzerinizdekileri daha kendinizden emin olarak taşırsınız.

2009 saç trendlerinde yeni kısa saç modelleri için tıklayınız.

2 comments to Saç Modelleri

  • […] 2009 saç modelleri, ayakkabı modası gibi cesur görünümler sergilemeye itiyor. Topuz gibi klasik bir modeli tercih etmiş olsanız bile sımsıkı topuz saçları bir kenara bırakarak, daha gösterişli, daha modern, daha dişi bir tarzın peşinde koşmalısınız. Uzun saçı tercih edenler genellike saçlarının arkasına gizlenmeyi severler. Ancak kendinize güvenip, cesur olmanın vaktidir. Helena Bonham kadar olmasa da, saçlarınıza cesurca, modern bir topuz modeli uygulatarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu kendinize güveninizi de artıracaktır […]

  • esmer

    LUTFEN…kıvırcık saç modellerini çoğaltın hepside değişik olsun benzerleri olmasın…