Müşteri Koruması

Müşteri Koruması nedir?

Müşteri Koruması, alışveriş esnasında, güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan Aliexpress tarafından sağlanan teminatlar paketidir.

Müşteri Korumasının devreye girdiği durumlar:

Müşteri Koruması hakkına hangi durumlarda sahip olabilirsiniz?

Sadece AliExpress’ ten satın alınmış ürünler için, Müşteri Koruması mevcuttur.
AliExpress dışında bir satıcıya doğrudan yapılan ödemeler bizim tarafımızdan korumalı değildir. Bir satıcı (örneğin Kredi kartı veya banka havalesi yoluyla) AliExpress sitesi dışında doğrudan ödeme yaptırmak için size ulaşırsa, hemen bu durumu bize bildirin.

AliExpress’ te kabul edilen ödeme yöntemleri şunlardır:

Ayrıca Normal Bankamatik Kartı ile de aşağıdaki ibare yer alıyorsa ödeme yapabilirsiniz :

Ne zaman AliExpress Müşteri Koruması ile korunurum?

Sipariş edilen ürün satıcı tarafından vaat edilen süre içinde gelmemesinde.
Aldığınız ürün tarif edildiği gibi olmadığında.
Ürünün vadedilen gibi gerçek olmayıp sahte olduğunda.

Aşağıdaki durumlar Müşteri Koruması kapsamında değildir:

Kredi kartınıza AliExpress sitesi satın alması dışında yapılan dolandırıcılık. Eğer kredi kartınızdan sizin bilginiz dışında bir ücret tahsil edildiğini fark ederseniz, bu durumu hemen bankanız ile görüşmelisiniz.
Aliexpress sitesi dışında yapılan tüm ödemeler.
Sizin ürünü teslim almadığınızı belirttiğiniz halde, Kargo şirketi kayıtlarına göre ürünün size teslim edildiği durumlarda.
Sizin, ürünün sayfasında gösterildiği ve bilgi verildiği gibi olmadığını belirttiğiniz, ancak satıcının bunun aksini ispat ettiği durumlarda.
Ürünün size tanımlandığı gibi sorunsuz teslim edilmesi sonrası sizin “bu ürünü artık istemiyorum” demeniz durumunda. Ancak bu durumda eğer satıcının “Extra Returns” isimli özel iade garantisi mevcutsa (bu satış sayfasında belirtilir) o zaman hala Müşteri Koruması altında olursunuz.

Üründen menun değilim. Ne yapabilirim?

Eğer elinize geçen üründen memnun değilseniz, o zaman siparişiniz kapanmadan önce bu konuda bize şikayet bildirimi (dispute) yollayabilirsiniz.

Bize şikayet bildirimi yollamanız için aşağıdaki adımları uygulayanız:

1. AliExpress üyeliğinizle oturum açıp, siparişlerim bölümüne gelin.
2. İlgili siparişinizi bulun.
3. Şikayet bildir (Open Dispute) düğmesine tıklayın.
4. İade talebinizi yapın.

Lütfen şikayet bildirimizinizi ilgili songünden (deadline) önce yapınız. Eğer belirtilen gün sonuna kadar sizden şikayet almazsak, sorun olmadığını var sayıp parayı satıcıya aktarıyoruz.

Ayrıca aldığınız ürünle ilgili olarak şikayetinizi öncelikli olarak satıcı ile yazışarak da halletme yoluna gidebilirsiniz. Genellikle satıcılar bu konuda olumlu davranırlar ve iadenizi bize şikeyet bildirimi yapmanıza gerek kalmadan size anlaşmalı olarak öderler. Bu şekilde önce satıcı ile görüşmek için ilgili ürünün veya dükkanın detay sayfasına gitmeniz, Satıcı ile irtibata geç yazısı altında yer alan şimdi irtibat kur linkine tıklamanız ve mesajınızı satıcıya göndermeniz yeterli olacaktır. Bununla beraber, bazı satıcıların canlı destek sistemi içinde yer aldığını unutmayın ve satıcı canlı destek sistemi içinde ve hattaysa, bizim TradeManager isimli canlı destek sistemimizi kullanarak satıcı ile canlı olarak da iletişim kurmayı deneyebilirsiniz.

7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping