Sindrella Masalı

Mezuniyet balonuzda kabus yerine bir Sindrella masalı yaşamak istiyorsanız abiye kıyafetinizi ve aksesuarlarınızla ilgili önerilerimizi mutlaka dikkate alın:

Elbise Renkleri :

Siyah renk elbise seçmekten kaçının. Unutmayın cenazeye değil, en mutlu günlerinizden birini yaşmaya gidiyorsunuz. Siyah gece elbiseleri giyebileceğiniz daha çok fırsatınız olacak.

Koyu renkler ve ekru tonlar yaşınızı büyük gösterir. Genç kızlara yakışan canlı veya uçuk tonlarda elbiseleri tercih edin.

Esmerseniz beyaz, somon, fuşya, kırmızı, gece mavisi; kumralsanız turkuaz, sarı, yeşil; sarışınsanız yeşil, kahverengi veya altın tonları sizi daha hoş gösterebilir.

Sindrella masalı
Sindrella masalı

Elbise Modelleri:

Gece ağır bir yemekle başlayabilir ama sonra çılgınlar gibi dans edip eğlenmek üzere bir mekana gidecekseniz, abiye kıyafetinizin modeli anında clubber tarzına dönüşebilmeli. Bunun için yapacağınız en uygun seçim iki parça bir mezuniyet kıyafeti olacaktır. Yanınıza alacağınız bir kot pantolonla mezuniyet kıyafetinizin üstünü tamamlayarak abiye kıyafetinizi clubber tarzına dönüştürebilir, değişik mekanlarda rahatlıkla boy gösterebilirsiniz. İlle de tek parça bir gece elbisesi derseniz, rahat hareket edebileceğniz bir model olmasına dikkat edin. Straplez elbise hoplayıp zıplarken sizi rahatsız edecektir. Sutyenle kullanabileceğiniz geniş askılı elbise mezuniyet balosu ve sonrasında sizin için daha rahat olur.

günümüz Sindrellası
günümüz Sindrellası

Uzun, kabarık elbise modellerinden kaçının. Her ne kadar mezuniyet balonuzun bir Sindrella masalına dönüşmesini dilesek de ille de Sindrella gibi giyinmeniz gerekmez. Abiye kıyafet demek kuyruklu, fırfırlı, kabarık  elbise demek değildir. Minikleri, vücuda oturanlar, uçuşan, döküm döküm olan pek çok gece elbisesi alternatifiniz var.

Allı pullu, bol işlemeli, aşırı süslü püslü bir abiye kıyafet tarzından şiddetle kaçının. Yaşınızın duruluğunu ön plana çıkaracak, seksi görünümünüzle değil zerafetinizle ortalığı kasıp kavuracak bir gece elbisesi kesinlikle daha şık olacaktır.

ilginizi çekebilecekler:  Atletik Vücut Tipi

Dekolte de kaçınılması gerekenlerden. Bol dekolteli bir gece elbisesi bir genç kıza hiç de uygun değil. Mezuniyet kıyafetinizi seçerken sizi basit gösterecek dekoltelerden uzak durum. İlle de bir dekolte unsuru istiyorsanız, bir genç kız için en uygunu sırt dekoltesi olacaktır.

Geniş kalçalıysanız dikkatleri üstünüze çekecek elbise modellerini tercih edin. Bacaklarınız kalınsa yırtmaçtan kaçının.

Dökümlü, ipeksi veya şifon gibi uçuşan kumaşları tercih edin.

Ayakkabılar:

Elbette yüksek topuk. Mezuniyet gecesine babet ayakkabılarla gidecek haliniz yok. Taşlı stilettolar görünüş açısından şiddetle tavsiye edilir. Sade, zarif bir elbisenin altında yüksek topuklu, taşlı ayakkabılar zerafeti tamamlayacaktır.

Yüksek topuklu ayakkabıya alışık değilseniz dikkat! Unutmayın bütün gece ayakkabıların üstünde duracaksınız. Ayağınızı vuran, üzerinde yürümeyi başaramadığınız yüksek topuklu ayakkabılarınız Sindirella masalını kabusa çevirebilir ve siz de ayakkabılarınızı atıp kaçarak oradan uzakaşmak isteyebilirsiniz. Ayakkabının şıklığı kadar rahatlığı da çok önemli. Yüksek topuklu ayakkabıyla evde biraz yürüme alıştırması iyi fikir olabilir ama bütün bir geceyi o ayakkabıların üzerinde geçirebileceğiniz anlamına gelmez. Siz kendinizi sağlama alın ve bir kenarda yedek bir çift ayakkabı bulundurun.

Dore ayakkabı ve çanta sade bir elbisenin mükemmel tamamlayıcıları olabilirler. Özellikle beyaz bir gece elbisesinin altına giyilmiş dore ayakkabısıyla salına salına yürüyen bir genç kızı fark etmemek pek mümkün olmasa gerek. Sindrella masalındaki prens her an sahneye çıkabilir!

Saç ve Makyaj:

Mezuniyet balosunda saç ve makyaj olabildiğinde sade ve doğal olmalı. Siz masaldaki Sindrella olacaksınız, Ana Kraliçe değil.

Kuaförlerin favorisi olsa da sahneye çıkacak assolist havasında topuzlardan uzak durun. Maşayla yapay lüleler de basit duracaktır. Saçlarınızda düz fön, hafif doğal dalgalı bir model veya şık bir at kuyruğu sizin kendi güzelliğinizi tüm ihtişamıyla ortaya koyacaktır.  Kaskatı spreylerle saçınızın doğal güzelliğini bozmayın. Bırakın elbiseniz de saçınız da kelebekler gibi uçuşsun.

ilginizi çekebilecekler:  Vücut Tipine Göre

Makyaj yapılırken de aynı durum söz konusu. Sahne makyajı yok! Kıpkırmızı rujlar, kapkara boyalı gözler mezuniyet balosunda zarif gece elbisesiyle pırıldayan bir genç kıza göre değil. Bir rimelle bir parlatacı size yetecektir. Gizleyecek kırışıklıklarınız olmadığına göre küp küp boyaları önünüzdeki uzun yıllara saklayın. Peki, belki hafif, uçuk, parlak bir far…

Mezuniyet kıyafetinin tamamlayıcıları
Mezuniyet kıyafetinin tamamlayıcıları

Aksesuarlar:

Takı olayını da abartmanın anlamı yok. Işıldaması gereken mücevherleriniz değil, sizsiniz. Kıyafetinizi tamamlayacak zarif, minik takılar kullanın. Kıyafetinize göre inciler çok hoş durabilir. Küçük bir kolye veya küpe mezuniyet balonuz için uygun olur.  Gece elbisenizin modeline, rengine göre yarı değerli renkli taşlarla abartıya kaçmadan harikalar yaratabilirsiniz. Kaba saba, iri takılardan, değerli taşlarla bezeli mücevherlerden uzak durun.

Yıllarca güzel bir anı olarak saklayabileceğiniz muhteşem bir gece geçirmenizi dileriz.


7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping