Nişan Elbisesi Seçimi

Düğün haricinde unutulmayacak en özel günlerinizden biri de nişan gününüzdür. Nişan töreniniz için düşünmeniz gereken pek çok detay olacaktır. Mutlu bir birlikteliğe giden yolun ilk adımının hazırlıklarının gergin bir koşturma içinde değil, keyifli bir şekilde yaşanması gerekir.

Nişan töreninizin en önemli ayrıntılarından biri nişan elbisesi seçimidir. Nişan töreninde yıldız siz olacağınıza göre nişan elbisenizin seçimi karar vermeniz gereken en zor unsurlardan biri olacaktır. Pek çok ayrıntının içinde doğru bir kıyafet seçimi yapabilmeniz için şu noktaları göz önünde bulundurmanızda fayda var:

1. Nişan kıyafeti modellerini araştırmaya mümkün olduğu kadar erken başlayın. Mümkünse, nişan töreninin tarihi beli olur olmaz. En azından fırsat buldukça moda dergilerine ve mağazalara göz atıp, fikir edinmeye başlayın.

2. Seçeceğiniz abiye kıyafet modelinin özel olmasına dikkat edin. Sizin nişan törenininizdeki davetlilerden daha şık olmanız gerek. Fakat şık olmak adına abartılı, cafcaflı gece elbiselerine takılmayın. Kıyafet seçiminde zarif ve klas bir görünüm üzerinde durun.

Nişan Kıyafeti Seçimi
Nişan Kıyafeti Seçimi

3. Nişan elbisenizi nişan töreni organizasyonunuza uygun olarak tasarlayın. Evde aileler arasında sade bir nişan töreni mi, bir kokteyl mi yoksa büyük bi nişan organizasyonu mu düzenleyeceğinize göre seçeceğiniz abiye kıyafet de farklı olmalı.

Nişan Kıyafeti Alışverişi
Nişan Kıyafeti Alışverişi

4. Nişan töreniniz için pek çok masrafınız olacaktır. Ne kendi ailenizi ne de partnerinizi zor durumda bırakmayacak şekilde bütçenizi akıllıca planlayın, tüm ayrıntıları hesaba katın ve nişan elbiseniz için ne kadar bütçe ayırabileceğinize önceden karar verin. Bütçeniz, seçiminizde önemli rol oynayacaktır.

5. Televizyonlarda ve dergilerde ünlülerin gece elbisesi seçimlerine dikkat edin. Hem ne tür gece elbiselerinin moda olduğu, hem de kendinizi en çok benzettiğiniz ünlülerin üzerinde ne tür abiye  modellerin daha iyi durduğunu görebilirsiniz.

ilginizi çekebilecekler:  Kum Saati Vücut Tipi

6. Tek bir modele takılıp kalmayın. Çeşitli abiye modeller ve kesimler deneyin. Nişan töreninizde giymeyi düşündüğünüz, çok beğendiğiniz bir gece elbisesi modeli üzerinizde felaket durabilir veya hiç aklınızdn geçmeyen bir model vücut tipinize göre çok uygun olup, sizi müthiş gösterebilir.

7. Nişan kıyafetinizin modeli hakkında az çok bir karar verdiğinizde, benzer elbiselerin farklı renklerini ve farklı kumaşlardan yapılmış olanlarını üzerinizde denemenizde fayda var. Bu, size en iyi gidecek rengi ve nişan kıyafetinizin kumaşını doğru seçmenizde çok yararlı olacaktır. Fırsat buldukça deneyin! Bu arada parlak kumaşların vücudunuzdaki kusurları daha belirgin hale getireceğini, mat kumaşların ise beğenmediğiniz bölgelerinizi gizlemekte daha avantajlı olduğunu unutmayın.

Sarı Nişan Kıyafeti
Sarı Nişan Kıyafeti

8. Nişan kıyafetinizi satın aldıktan veya diktirdikten hemen sonra ayakkabı ve aksesuarlarınızı seçmelisiniz. Ayakkabı ve aksesuar alışverişinizde nişan kıyafetinizi de yanınıza alarak, hepsini bir bütün olarak görmeniz daha iyi olacaktır. Sonuçta bunlar nişan elbisenizi tamamlayarak daha fazla hoşluk katacak unsurlardır. Nişan kıyafetinize uymazlarsa o güzelim gece elbisesinin görüntüsünü de bozabilirler.

9. Nişan kıyafetinizi erken almanızın bir faydası da, etek boyu, yaka, vs. gibi kısımlarında bir düzeltmeye gerek duyulduğunda bunlar için yeterli vaktinizin olmasıdır. Nişan kıyafetinizin modeli kadar üzerinize oturması da önemlidir.

10. Ancak nişan kıyafetinin aylar öncesinden alınması veya diktirilmesi aynı zamanda problem olabilir çünkü nişan töreni gibi böyle önemli organizasyonlardan önce insanlar stresten genellikle kilo alırlar veya verirler. Bu yüzden zaman planlamanızı dikkatli yapmanız gerekir.

11. Nişan kıyafetinizi, ayakkabılarınızı ve tüm aksesuarlarınızı tamamlayıp, saç şeklinize de karar verdikten sonra hepsini birlikte nişan töreninizden en azından birkaç gün önce denemenizde fayda var. Her detayın tamamen içinize sindiğinden emin olun. Değiştirmek istediğiniz bir şey olursa, en azından bir şansınız daha olur. Böyle bir günde kusursuz görünmek o günü güzel geçirmeniz için önemli.

ilginizi çekebilecekler:  Vücut Tipine Göre

Kırmızı Nişan Elbisesi
Kırmızı Nişan Elbisesi

12. Nişan töreninizin yapılacağı gün, elbisenizi makyajdan ve saçınız yapılmadan önce giyin. Böylece özene bözene seçtiğiniz, bir sürü para verdiğiniz gece elbiseniz lekelenmez. Tabii , heyecandan eliniz ayağınız birbirine karışırken üzerinize bir şey dökmemeye de özen gösterin.


7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping