Mezuniyet Kıyefetleri

Herkes rüya gibi bir mezuniyet balosu yaşamak ister. Fotograflar çekilecek, yıllarca anısı akıllardan gitmeyecek. Özellikle genç kızların aklını aylarca meşgul edecek bir olay. Ne de olsa abiye kıyafette ilk ciddi tecrübedir mezuniyet. O gece nasıl görünmek gerektiğine en az üniversite sınavı kadar kafa patlatılır. Hem çılgınlarca eğlenilecek, hem de gecenin en göz alıcı kızı olunacak. Bütün çaba bunun içindir. Hele bir de başarıyla tamamlanmış okul yıllarının ardından yıldız gibi parlama isteği hak edilmiş bir duygudur.

İşte her genç kızın rüya gibi bir mezuniyet balosu için sorduğu o klasik soru:

Mezuniyet kıyafetleri nasıl seçilmeli?

İlk önce moda dergilerinde gördüklerinizi unutun! Moda dergileri hayal satarlar. Fotograftaki kızın üstünde şahana görünen bir gece elbisesi sizin üzerinizde bir kabusa dönüşebilir. Neden mi? Elbette vücut yapınız daha farklı olabileceği için. Mezuniyet kıyafetlerinde ilk temel kural, sizin vücudunuza uygun bir gece elbisesi seçebilmek.

Mezuniyet günü için cesur elbise
Mezuniyet günü için cesur elbise

İkincisi, ortama uygun giyinmek. Ağır bir mezuniyet yemeği mi, çılgınlar gibi dans edeceğiniz bir parti mi, bir kokteyl havası mı yoksa teknede bir eğlence mi? Mezuniyet kutlamasının yerini, konseptini, çalacak müzikleri, menüyü göz önünde bulundurmadan doğru bir mezuniyet kıyafeti seçemezsiniz. Gecenin programını dikkatle gözden geçirin. Kabarık, uzun bir gece elbisesi mi, dar kesim sade bir elbise mi, straplez mi, iki parçalı bir kıyafet mi? Bu kararı ortam göre vermezseniz aykırı bir kıyafetle geceniz mahvolabilir.

Mezuniyet gecesine özel elbise
Mezuniyet gecesine özel elbise

Seçeceğiniz mezuniyet kıyafetinin dişiliğinizi değil, gençliğinizi, duruluğunuzu, enerjinizi ön plana çıkarması gerek. Yaşınızdan büyük görünmeye çalışmayın. İleride mezuniyet fotograflarınıza baktığınızda olgun bir kadının giyeceği ağır bir gece elbisesinin içindeki acemi genç kız halinize bakıp bakıp gülmek istemezsiniz. Hem daha ağır abiyeler giymek için uzun yıllar önünüzde pek çok fırsat olacaktır. Abartıdan kaçınmak temel kurallardan biridir.

ilginizi çekebilecekler:  Armut Tipi
Şık mezuniyet kıyafeti
Şık mezuniyet kıyafeti

Renk seçimi de mezuniyet gecenizde görünümünüz için diğer bir etkendir. Ten renginize göre bir kıyafet seçmek, sizin ve taşıdığınız kıyafetin güzelliğini daha fazla ortaya koyacakır. Mezuniyet balosu için kaçınmanız gereken bir renk varsa o da siyahtır. Mezuniyet gecesinde insan cıvıl cıvıl, capcanlı renklere bürünmüş genç kızlar görmek ister. Bırakın siyah kıyafet erkeklere kalsın. Siz renklerin nimetlerinden yararlanın.

Kumaş seçimi de bir gece elbisesinin güzelliğini otaya koymakta önemli bir etkendir. Dökümlü kumaşlar, ipekler, uçuşan şifonlar bir mezuniyet balosu için gayet uygun olcaktır. Ne olursa olsun böyle bir gecede transparandan uzak durun.

Mezuniyet Kıyafeti
Mezuniyet Kıyafeti

Seçeceğiniz mezuniyet kıyafetinin işlevselliği de duruşu kadar önemlidir. Çılgınlar gibi eğlenmeyi planladığınız bir geceyi sürekli kıyafetinizin orasını burasını düzelterek geçirmeniz gerekirse, hareketleriniz elbiseniz yüzünden kısıtlanırsa bu özel gece anında bir kabusa dönüşebilir. Oturamayacağınız kadar kısa, yürüyemeyeceğiniz kadar dar bir elbise size sıkıntı verecektir. En şık görünmek adına dilediğiniz gibi hareket etme özgürlüğünüzden ödün vermeyin. Akıllıca bir seçimle hem şık, hem rahat bir mezuniyet kıyafetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca aldığınız kıyafetin dikişlerinin sağlam olduğundan emin olun. Böyle bir gecede elbisenizin patlayan dikişiyle bir fiyasko yaşamak istemezsiniz.

Mezuniyet gecesinde etrafınızda sizin dışında pek çok güzel kızın olacağını bilmek, doğal olarak gerilmenize neden olacaktır. Ama unutmayın ki onlar da aynı durumdalar. Herkesin şıkır şıkır kıyafetlerle ortada boy gösterdiği bir ortamda belki de en büyük farkı giydiğiniz elbisenizle değil, onu nasıl taşıdığınızla ve kendinize olan güveninizle gösterebilirsiniz. Tedirgin, ürkek halinizi bir kenara atarak, müthiş göründüğünüze önce siz inanırsanız etrafınızdakileri büyülemeniz hiç de zor olmayacaktır. Ayrıca kıyafetinizi bir kez seçtikten sonra, buna daha fazla takılmayın. Bu sizin geceniz; tadını çıkarmanız, eğlenmeniz her şeyden daha önemli. Mezuniyet gecesinden güzel anılarla ayrılmaya da en az kıyafet seçiminiz kadar önem verin.


7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping