Elma Tipi Vücut

Elma tipi vücut özellikleri:

  • Kalın boyun
  • Normal veya dolgun göğüsler
  • Geniş göğüs kafesi
  • Hafif kambur bir sırt
  • Kalın bel
  • Dar kalçalar

Elizabeth Hurley gibi elma tipi vücuda sahipseniz, abiye kıyafet seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk şey boynunuzu daha uzun ve ince gösterecek bir gece elbisesi seçmektir. V yaka elbiseler bunu sağlayacaktır. Göğüs çatalınıza kadar inen derin bir V yaka tercih etmelisiniz. Ayrıca fırfır, fiyonk, dantel, kurdele gibi detayları boyun bölgenizden uzak tutmalısınız. Geniş yakalardan ve yakalarda kontrast renkler kullanmaktan özellikle kaçınmalısınız.

Boynunuz gibi, boyundan kalçalarınıza kadar olan gövdenizi de uzun göstermeniz gerekir. Bunun için, özellikle üst kısmı üzerinize oturan gece elbiselerinden mutlaka kaçınmalısınız. Bu gövdenizi olduğundan daha geniş gösterir. Gövde bölümünde kemer, kuşak gibi bütün detayları aklınızdan çıkarın. Düşük bel modeller gövdenizin uzun görünmesini sağlar. Tüp etekler de aynı şekilde uzun boylu gösterir.

Elizabeth Hurley
Elizabeth Hurley

Elbisenizde dikey unsurlar varsa, bu da insanların gözlerini yukarı aşağı kaydırır ve ya yüzünüze odaklanmalarını sağlar. Bu şekilde gövdenizin geniş kısımları gözlerden ırak kalır.

Elizabet Hurley elma tipi vücuda sahip en bilindik isimlerden. Bu yüzden abiye kıyafet seçerken derin göğüs dekoltesi olan elbiseleri tercih ediyor. Oldukça cüretkar bir göğüs dekoltesine sahip nefis Versace gece elbisesi çok doğru bir seçim.

Yanlardaki açıklıklar ve göğüs dekoltesi sayesinde ortaya çıkan göz yanılması onu olduğundan daha seksi, daha kıvrımlı vücut hatlarına sahip bir kadın gibi gösteriyor. Bu kadar cüretkar bir elbiseyle ve yanınızda Hugh Grant gibi bir yakışıklı varken olay yaratmamanız mümkün değil elbet!

Derin V yaka, dikey çizgili elbiseler ile özellikle basen bölgesi hafif çan etekler tam elma tipi vücut özelliklerine sahip olanlara göre. Abiye kıyafet seçimi yaparken üst kısmında süsler olmamasına mutlaka dikkat edin.

ilginizi çekebilecekler:  Mezuniyet Kıyefetleri

Gece elbisesi seçiminde basit ve derin yakalı modellere bakarsanız ne kadar çok alternatifinizin olduğunu görebilirsiniz.


7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping