Düz Vücut Tipi

Düz vücut tipinin özellikleri:

  • Geniş omuzlar
  • İri kalçalar
  • Ortalama irilikte göğüsler
  • Geniş göğüs kafesi
  • Oyuntusuz, düz bel
  • Yassı basenler
  • İnce bacaklar

Size de Gwyneth Paltrow gibi düz vücut tipine sahipseniz, vücut hatlarınızın kıvrımları belirgin değilse ve cetvel gibiyse, abiye kıyafet seçimi yaparken üst bedeninizi ince ve uzun göstermeniz gerekir. Bunun için bir gece elbisesi alırken göğüs kısmının çok sade olmasına dikkat edin. Elbisenizde hareket istiyorsanız, bu alt kısımda olmalı. Derin yakalar da bu konuda yardımcı olacaktır. Dikey biyeler dışında üst kısımda bir detay kullanmaktan kaçının.

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow

Elbisenizde yatay çizgilerden de mutlaka kaçınmalısınız. Tabii kemer ve kuşaklardan da. Bu, belinizi olduğundan daha kalın gösterecektir. Yüksek belli kıyafetler de düz vücut tipine uygun değildir.

İki parçalı bir abiye kıyafet düşünüyorsanız, düşük bel etekleri tercih etmelisiniz. Önden yırtmaçlı veya mini etekler sizde gayet hoş durabilir.

Eteğe doğru hafifçe genişleyen elbiseler de iyi bir alternatif olabilir.

Omuzlarınızı ister kapatan, ister açıkta bırakan bir model seçebilirsiniz. Göğüs altından bollaşan elbise modelleri de vücudunuzu orantılı gösterecektir. Özellikle boyunuz uzunsa gayet iyi bir alternatif.

Seçtiğiniz elbisenin bacaklarınızı ön plana çıkarması hoş olur. Boyunuz kısaysa mini gece elbisesi modelleri size yakışacaktır.

Gwyneth Paltrow abiye kıyafet seçiminde tercihini çok sade diz üstü mini gece elbisesinden yana kullanarak şık ve klas bir görüntü elde etmiş.

Asimetrik, tek omuz detayı bu zarif gece elbisesine yeterince hareket ve şıklık katmış.

Düz Tip Vücut
Düz Tip Vücut

Düz vücut tipine sahip kadınların belde toplanan bir gece elbisesi modelinden kesinlikle uzak durmaları gerekir. Unutmayın! Kıyafet seçiminde mutlaka sade bir üst ve bele oturmayan modellere yönelin.

ilginizi çekebilecekler:  Armut Tipi

7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping