Beyaz Elbiseler

Beyaz elbiseler yaz modasında Giorgio Armani, Chloe gibi çoğu tasarımcıların gözdesi. Hemen hemen her defilede birkaç beyaz elbise modeli yer aldı. Beyaz elbise, bu yaz siyah mini gece elbisesinin tahtına oturacak gibi görünüyor. Özellikle de mezuniyet balolarının, gece hayatının, davetlerin en yoğun olduğu yaz günleri için hem trendy, hem de siyaha ideal bir alternatif olarak beyaz abiye elbiseler insanı büyülüyor.

Masum ve iyimser bir hava veren beyaz elbisenin bronz tenin üzerindeki görüntüsüne kimse dayanamaz. Tabii şimdi ‘Ama beyaz şişman gösterir’ diye itirazlara başlayabilirsiniz. Fakat bu elbisenizin kesimine bağlıdır. Sizi ince göstereceğini iddia ettiğiniz fakat kesimi iyi olmayan siyah bir elbise size uygun beyaz bir elbiseden daha şişman gösterebilir.

Beyaz gece elbisesi corse
Beyaz gece elbisesi corse

İster ofiste, ister gece şık bir davette, ister haftasonu için olsun, beyaz bir elbise bu yaz mutlaka gardrobunuzda bulunmalı. Ofiste beyaz elbise giymek hiç de sakıncalı değil. Eğer ille de daha ciddi ve profesyonel bir hava vermeniz gerekirse, beyaz elbise siyak klasik pump ayakkabı ve siyah bir kemerle veya ince bir ceketle gayet şık bir şekilde tamamlanabilir. Gece dışarı çıkarken beyaz gece elbisenizin romantik masumiyetini parlak metalik ayakkabılarla, lame aksesuarlarla daha davetkâr bir havada tamamlayabilirsiniz. Haftasonları için ise uçuşan, bol, askılı, kısa veya uzun beyaz elbisenizi düz ayakkabılarınızla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta kolsuz, diz üstü, dar kesim bir beyaz elbiseyi çeşitli aksesuarlarla tamamlayarak her ortama uydurabilirsiniz.

Beyaz elbiseler
Beyaz elbiseler

Özellikle mezuniyet balolarında beyaz gece elbisesinin çok anlamlı bir yeri var. O romantik masumiyet, beyazdan daha güzel hangi renkle anlatılabilir ki? Sade ve zarif beyaz gece elbisesi içindeki bir genç kızın etrafta kuğu gibi süzülmesi kimin başını döndürmez ki? Bu güzelliği yansıtmak için ille de evlenip gelinlik giymeyi beklemenize hiç gerek yok. Yaz modasına uygun olarak beyaz gece elbisenizle de böyle önemli bir gecede etrafınızdakilerin başını döndürme zevkini tadabilirsiniz.

ilginizi çekebilecekler:  Armut Tipi

Ancak beyaz elbise giyerken dikkat etmeniz gereken şeyler var:

• Dediğimiz gibi elbisenin kesiminin bedeninize uygun olması çok önemli. Sizi şişman göstermeyecek bir model seçmeye dikkat ederseniz beyaz elbisenin içinde şişman değil, kuğu gibi görüneceksiniz.

• Çok kalın bir kumaştan yapılmadığı sürece hemen hemen her beyaz elbise içinizi gösterir. Beyaz elbiselerin altından sutyen ve kilodunuzun çirkin görünümünü engellemek üzere mutlaka ten renginize uygun iç çamaşırları seçin. Ve mutlaka slip giyin. Beyaz veya ten rengi bir slip bu durumda kalmanızı önleyecektir.

Unutmayın , beyaz elbiseler boş bir palet gibidir.  Basit bir beyaz elbise aksesuarlarla sizi çok farklı kişiliklere büründürebilir. Bir çift inci küpe elbisenizin zerafetini artırabileceği gibi, metalik veya cesur renklerle birleştirerek seksi bir görünüme kavuşabilirsiniz. Geniş, kontrast bir kemer ise beyaz elbisenize başka bir boyut katacaktır.

Normalde beyaz her renkle birlikte kullanılabilmesine rağmen, yaz modasına uymak istiyorsanız, canlı bir pembe, siyah, kırmızı gibi renkler veya kahverengi deri ile birlikte kullanmanızı tavsiye deriz.

Beyaz elbisenin büyüsünü taşıyan bazı ünlülere bir göz atarsanız belki siz de beyaza bir şans verirsiniz.

Julia Roberts
Julia Roberts

Julia Roberts :

Siyahla tamamladığı sade ama bir o kadar şık Dolce & Gabbana imzalı beyaz elbisesinin içinde zerafetini sergiliyor.

Padma Lakshimi
Padma Lakshimi

Padma Lakshimi:

Salman Rüşdi’nin eski karısı, ünlü model ve oyuncu yine beyaz ayakkabılarla tamamladığı, askılı, üzerine oturan beyaz Dolce & Gabbana elbisesini  esmer teninde çok güzel taşıyor.

Jessica Biel
Jessica Biel

Jessica Biel:

Oskar törenine katılırken giydiği Prada imzalı, görkemli, straplez, beyaz gece elbisesi içinde Jessica Biel de çarpıcı güzelliğini son derece doğal bir biçimde ortaya koyuyor.

Siz de bu yaz beyazın duru güzelliğinden kendinizi mahrum bıramayın. Simsiyah gecelerde bembeyaz gece elbisenizle ışıldayın.


7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping