Atletik Vücut Tipi

Atletik vücut tipinin özellikleri:

  • Geniş omuzlar
  • Normal veya dolgun göğüsler
  • Düz bir bel
  • Dar kalçalar
  • Uzun, güzel bacaklar

Atletik vücut tipine uygun gece elbisesi seçimi:

Cameron Diaz gibi geniş omuzlar ve dar kalçalarla atletik vücut tipine sahipseniz, kalçalarınızı vurgalayarak üst bedeninizle orantılı gösterecek bir abiye kıyafet modeli üzerinde durmalısınız. Gece elbisenizin üst kısmı mümkün olduğu kadar sade olmalıdır. Elbisenizde süslemeler kullanmak istiyorsanız, bunları elbisenin alt kısmında kullanın. Abiye kıyafetinizin iki parçalı bir model olmasını tercih ediyorsanız, düşük bel etekler iyi bir fikir olabilir. Gece elbisesi giyecekseniz, omuzları ve sırtı açık, dar bir model üzerinizde hoş durabilir.

Atletik Vücut
Atletik Vücut

Omuz bölgenizi daha dar göstermekte fayda var. Straplez elbise veya askılı elbise atletik vücut tipi için daha uygun olur. Elbisenin boynunu ve ense kısmını açık olursa daha iyi olur. Omuzlarınız açık olduğunda daha dar görünecektir.

Cameron Diaz - Atletik Vucut Tipi
Cameron Diaz – Atletik Vucut Tipi

Cameron Diaz MTV ödül töreninde atletik vücuduna göre çok doğru bir kıyafet seçimi yapmış. Straplez elbise geniş omuzlarını daha orantılı gösteriyor ve bu sade ve şık mini gece elbisesiyle dikkatleri güzel bacaklarında topluyor.

Göğüs kısmı oturan, omuzları açıkta bırakan, diz üstü mini elbise atletik vücut tipi için ideal bir abiye kıyafettir. Asla tercih etmemeniz gereken elbise modelleri ise belde toplanan kesimlerdir.

ilginizi çekebilecekler:  Gece elbisesi

7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping