Armut Tipi

Siz de Jennifer Lopez gibi armut tipi vücuda sahipseniz, abiye kıyafet seçiminizde insanların dikkatini üst bedeninize çekmeniz gerek. Açık yaka elbiselerle boynunuza dikkat çekebilirsiniz. Omuzlarda yatay çizgiye sahip bir gece elbisesi bakışların yukarı aşağı kaymasını engeller.

Armut tipi vücut (İnce Bel) özellikleri:

  • İnce boyun
  • Dar omuzlar
  • Küçük göğüsler
  • Dar göğüs kafesi
  • İnce ve kavisli bel
  • İri kalçalar
  • Dolgun üst bacaklar

Elbisenizin sadece üst kısmında desenler ve aksesuarlar kullanın. Ancak bu detayları sizi olduğunuzdan daha geniş göstermeyecek şekilde kullanmaya özen gösterin. Ne kadar sade bir gece elbisesi seçerseniz, o kadar zarif ve sofistike görünürsünüz.

Jennifer Lopez
Jennifer Lopez

Armut ipi vücutlarda omuzları vurgulamak çok önemlidir. Elbisenizde mümkünse küçük vatkalar kullanın. Fakat kısa boyluysanız, vatkaların belli belirsiz olması daha iyi. Basene kadar hafif üstünüze oturan ve basenlerde bollaşan gece elbisesi sizin için uygun olur.

Elbisenizin basenlerinde ve eteklerinde yatay çizgilerden mutlaka kaçının. Biyeler, etek ucu süsleri gibi detaylardan uzak durum. Üstü hafif detaylı, alt kısmı sade bir gece elbisesi tercih edin.

Armut tipi vücut (Oyuntusuz Bel) özellikleri:

Dar omuzlar
Küçük göğüsler
Kalın ve oyuntusuz bel
İri kalçalar
Geniş üst bacaklar

Armut tipi vücuda sahipseniz ve beliniz de kalınsa, abiye kıyafet seçiminizde dikkatleri üst bedeninizde yoğunlaştırmalısınız. Açık yaka elbiseler bu konuda yardımcı olacaktır. Omuzlarda yatay çizgiye sahip bir gece elbisesi bakışların yukarı aşağı kaymasını engeller.

Elbisenizin sadece üst kısmında desenler ve aksesuarlar kullanın. Ancak bu detayları sizi olduğunuzdan daha geniş göstermeyeccek şekilde kullanmaya özen gösterin. Ne kadar sade bir gece elbisesi seçerseniz, o kadar zarif ve sofistike görünürsünüz.

Robadan bollaşan elbiseler sizi daha hoş gösterecektir. Göğüs kısmı oturan, robadan genişleyen bir elbise basen kısmınızı saklamanıza yardımcı olacak bir abiye kıyafet seçimi olabilir.

ilginizi çekebilecekler:  Topuz Modelleri
Armut Tipi Vücut 2
Armut Tipi Vücut 2

Armut tipi vücutlarda omuzları vurgulamak çok önemlidir. Elbisenizde mümkünse küçük vatkalar kullanın. Fakat kısa boyluysanız, vatkaların belli belirsiz olması daha iyi.

Jennifer Lopez’in Oskar töreninde ne kadar doğru bir gece elbisesi seçtiğini görüyoruz. Armut tipi vücut özelliklerini taşıyan Jennifer Lopez, omuzlarındaki zarif detaylarla üst bedenini geniş gösterirken, iri kalçalarını robadan bollaşan, dökümlü etek kısmıyla gizlemiş.

Boynunuza dolayarak sarkıtacağınız uzun bir fular iyi bir fikir olabilir. Hem boyunuzu uzun gösterecek, hem de dikkati omuzlarınızda toplayacaktır.

Gece elbisenizin basenlerinde ve eteklerinde yatay çizgilerden mutlaka kaçının. Biyeler, etek ucu süsleri gibi detaylardan uzak durun. Üstü hafif hereketli, alt kısmı sade bir gece elbisesini tercih edin.


7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping