Abiye Ayakkabı

Bir kadının asla yeterli sayıda ayakkabısı olamaz. Bu kural insanlık tarihi kadar eskidir. Kaldı ki, artık ayakkabı modelleri kıyafetleri gölgede bırakacak kadar görkemli. Artk ayaklara sadece düşmanlar bakmıyor. Işıl ışıl yüksek topuklu, ayakkabılara insan dost da olsa, düşman da olsa bakmadan geçemiyor. Artık  davetlerin ardından gece elbiseleri değil ayakkabılar konuşuluyor. Bu yüzden gece elbisenizin altına seçeceğiniz abiye ayakkabı modeli çok önemli.

İdeal bir abiye ayakkabı nasıl olmalı?
Ayağınızda zarif ve seksi görünmeli, gece elbisenize uymalı ve gece boyu ayakta kalmanızı ve dans etmenizi sağlayacak kadar rahat olmalı. En önemlisi gece elbisesinin altına topuklu ayakkabı giyilmeli.

Öncelikle, çok gösterişli bir ayakkabı giyecekseniz, gece elbisenizin sade olmasına dikkat edin. Hem kıyafetiniz hem de ayakkabılarınız aynı anda fazla detaylı ve cafcaflı olursa iyi durmayacaktır.

Abiye ayakkabı modelleri
Abiye ayakkabı modelleri

Şık bir abiye ayakkabı mutlaka yüksek topuklu olmalıdır. Yüksek topuklar vücudunuzu daha güzel ve ince gösterecektir. Elbette boyunuzu da daha uzun… Bu yaz ayakkabı modasına aşırı yüksek topuklu modeller damgasını vuruyor. Ayakkabı modasını yakından takip eden tüm kadınlar fizik kanunlarına meydan okuyacaklar.

Ayaklarınıza güveniyorsanız yaz geceleri için abiye ayakkabı seçiminizde yüksek topuklu stiletto tipi açık ayakkabılar tercih edin. Ayaklarınızın güzel göründüğünü düşünmüyorsanız, ucu veya arkası açık modelleri tercih edebilirsiniz. İddialı bir gece elbisesi seçtiyseniz, elbisenize uygun renkte yılan dersi ayakkabıyla kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Böyle bir ayakkabıyı iş hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sawarovski taşlı Christian Louboutin
Sawarovski taşlı Christian Louboutin

Boyunuz kısaysa, bu yıl abiye ayakkabılarda platform topuklar çok moda. Bunun avantajlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca platform ayakkabılar incecik topuklu stiletto tipi ayakkabı modellerinden daha rahat olacaktır. Platform topuklu abiye ayakkabılar üzerinde daha rahat denge sağlayabilir ve gece boyu ayakta dilediğinizce kalabilirsiniz. Gizli platform ayakkabılar da bu yaz sıkça kullanılıyor.

ilginizi çekebilecekler:  Mezuniyet Kıyefetleri
dolgu topuk
dolgu topuk
Dolgu topuk
dolgu topuk

Dolgu topuklar da ayakkabı modasında tam gaz gidiyor. Dolgu topuk abiye ayakkabılarda topuklar yine göz alıcı şekillerde süsleniyor. Dolgu topuklar askılı, uçuşan bir gece elbisesinin altında veya mini etekle birlikte harika olabiliyor.

Topukları swarovski taşlarla bezeli bu muhteşem saks mavisi saten Christian Louboutin abiye ayakkabıların giyildiği bir davette başka ne konuşulur ki? Taşlı ayakkabı modası haklı olarak büyük ilgi görüyor.

jimmy-choo-lance-sandalsjpeg
dore Jimmy Choo ayakkabı
dore Prada  ayakkabı
dore Prada ayakkabı

Metalik renkli ayakkabılar da bu yaz parlıyor. Özellikle dore ayakkabı siyah ve beyaz gece elbiselerinin altında muhteşem görünüyorlar. Lame ayakkabılar da kıyafetinize uygun olabilir, özellikle taşlı, lame  bir abiye ayakkabı göz alıcı olur. Bakır tonlarında metalik renkli ayakkabılar da oldukça revaçta.

Gece elbisenizin modeline göre ister Jimmy Choo’nun zarif dore ayakkabıları, ister Prada’nın görkemli modeli gibi abiye ayakkabılar giyerek gece boyu altın gibi parlayabilirsiniz.

Taşlı ayakkabılar
taşlı ayakkabılar
taşlı ayakkabı
taşlı ayakkabılar

Metalik renklerin dışında yaz ayakkabıları capcanlı renklerde. Özellikle kırmızı, pemne, turuncu, fuşya gibi sıcak renkler yazın sıcaklığını yansıtıyor. Bunlardan başka fıstık yeşilleri, sarılar ve özellikle saks mavisi de ayakkabı modellerinde sıkça kullanılan renklerden. Parlak, canlı renkte bir  topuklu ayakkabı ve aynı renkte aksesuarlarla tamamlayacağınız siyah bir gece elbisesi bir anda bambaşka bir havaya bürünecektir.

Bu yaz ayakkabı modasında başka bir özellik de ayakkabıların olabildiğince detaylı süslerle donatılmış olmaları. Sawarovski taşlar kadar danteller, kudeleler, tüyler, güller ve fırfırlar, hatta kelebekler ayakkabıları süslüyor. Kimileri fazla abartılı olsa da, dikkat çekici bir zerafete sahip modellere diyecek söz yok. Mücevherler, takılar, boncuklar artık boyunları, bilekleri değil, ayakları süslüyor.

2009 yaz geceleri yüksek topuklu ayakkabılar üzerinde geçecek. Hem de gösterişli, süslü, parlak, renkli ve cesur ayakkabılarla. İster rengarenk ister dore ayakkabı, ister kumaş, ister yılan derisi ayakkabı, ister güllü, ister taşlı ayakkabı, ister stiletto, ister platform ayakkabı olsun… Bu yaz yatırımlarınızı gece elbisenizden çok ayakkabılarınıza yapmanızda fayda var, dostlarınız hayran kalsın, düşmanlarınız çatlasın diye.

ilginizi çekebilecekler:  Nişan Elbisesi Seçimi
Açık burunlu yılan derisi
Açık burunlu yılan derisi
yüksek topuklu stiletto
yüksek topuklu stiletto
platform ayakkabı
platform ayakkabı
platform ayakkabı
platform ayakkabı
saks mavisi ayakkabılar
saks mavisi ayakkabılar
turuncu ayakkabılar
turuncu ayakkabılar
2009 yaz ayakkabıları
2009 yaz ayakkabıları
2009 yaz ayakkabıları
2009 yaz ayakkabıları
2009 yaz ayakkabıları
2009 yaz ayakkabıları
2009 yaz ayakkabıları
2009 yaz ayakkabıları

7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping