2009 Kısa Saç Modelleri

Uzun saçlardan kısa saçlara geçiş elbette kolay bir karar değildir ve genellikle ayrılık ve depresyon zamanlarında uygulanır ya da yaz mevsiminde rahatlık için. Ancak aynı zamanda cesaretinizi ve kendinize duyduğunuz güveni ortaya koyar. Yüzünüze uygun ve modern bir kısa saç modeli her ortama uyum sağlayacaktır. Çalışma ortamında profesyonel, gecelerde ise seksi bir görünüme bürünmeniz mümkündür.

Kısa saçları bir avantajı insanı genç göstermesidir. Güzel, oval bir yüzünüz varsa, özellikle gözlerinizi vurgulamak isterseniz, erkek modeli kesimler ve kısa kahküllü modelleri rahatlıkla deneyebilirsiniz. Ayrıca kısa saçlar boynunuzu da uzun gösterecektir.

Geçen yıldan bu yana 2009 saç trendi giderek kısalma yolunda, ki bu da kadınlara daha modern bir görünüm veriyor. 2009’da çene hizasındaki kısa saçlar ya uzatılıyor ya da daha kısa kesiliyor, en azından klasik modellerin dışına çıkarak daha değişik modellere bürünüyor. Bu yılın saç trendinin bir diğer özelliği de kahküllerin alnın ortasında keskin bir şekilde bitmesi. 2009 moda trendleri gibi saçlar da daha cesur, daha uç noktalara kaymış durumda; aşırı kısa, aşırı seksi, aşırı masum, aşırı düz gibi…

Kısa saç aksesuarları
Kısa saç aksesuarları

Küt model kısa saçlar aşırı kısalıkta ve yine çok kısa kahküllerle birlikte kullanılıyor. Bu kısa saç modeline en iyi giden renk ise çok açık platin sarısı saçlar. Elbette böyle keskin hatlı, agresif bir saç modelini ve böyle bir rengi taşımak için önce ünlü model Agyness Deyn kadar kendinize güvenmeniz ve cesaret etmeniz gerek.

Charlize Theron asimetrik kesim
Charlize Theron asimetrik kesim
asimetrik kesim
asimetrik kesim

İddialı asimetrik saç kesimleri 2009 saç trendi olarak oldukça ön planda. Düzgün bir kesimle asimetrik saç kesimleri güçlü kişilikleri daha da iyi vurguluyor ve görünüşe farklılık katıyor. Özellikle arkalar kısa, önler biraz daha uzun tutularak seksi bir görünüm sağlanıyor. Charlize Theron’a bu tarz asimetrik kısa saç modeli bambaşka bir ifade vermiş. Asimetrik saç kesimiyle çok değişik modeller yaratmak mümkün. Sizin kararınıza ve kuaförünüzün yeteneklerine kalmış!

ilginizi çekebilecekler:  Armut Tipi
Saç aksesuarları
Saç aksesuarları
Paris Hilton
Paris Hilton

Saç bantları, taçlar, taşlı tokalar kısa saç modellerine ayrı bir güzellik katıyor. Artık taşlı tokalar, saç bantları gelinlere mahsus değil. Özellikle abiye saç modellerinde kısa saçlarda aksesuarlar sıklıkla kullanılmaya başlandı. Dağınık görünümlü bu saç modeline dalgalar verilmiş ve şık bir aksesuarla tamamlanmış. Oldukça seksi ve çekici bir abiye saç modeli olarak hareketli yaz geceleri için ideal. Siz de ufak, taşlı bir tokayla mucizeler yaratabilirsiniz.

Paris Hilton da son zamanlarda küt kısa saçlarını değişik aksesuarlarla süsleyen ünlülerden.

Victoria Beckham
Victoria Beckham
Mandy Moore
Mandy Moore

Kısa saçlar giderek kısalıyor demiştik. Bu furyaya katılanlardan biri de Victoria Beckham. Kırpık, erkek çocuğu gibi kesilmiş saçları 2009’un saç trendlerinden. Bu kadar kısa saçlarla da bu kadar seksi görünmenin mümkün olduğunu kanıtlıyor. Bu saç modelini abiye kıyafetinizi tamamlayacak uzun bir küpeyle daha gösterişli kılabilirsiniz. Coco Chanel’in hayatını canlandıran ünlü oyuncu Audrey Tautou da erkek modeli kısa saç modelini tercih edenlerden. Bu modelin güzel yüzüne ne kadar yakıştığı ve ir igözlerini ön pana çıkardığı ortada.

kısa saç modası
kısa saç modası
Anya Monzikova
Anya Monzikova
Agyness Deyn
Agyness Deyn

Bu kadarına cesaretim yok diyorsanız, yine şık ve kısa ama daha klasik bir saç kesimi deneyebilirsiniz. Mandy Moore’un bu saç kesimi hemen hemen her yüz şekline ve her renk saça giden, kullanışlı bir kesim. Çok zarif ve kadınsı bir saç modeli. Veya Anya Monzikova gibi, muhteşem görünüşlü dalgalı bir kısa saç modeli deneyebilirsiniz. Bu tarz kısa saçlarla da dişiliğinizi son derece ortaya koyabilirsiniz.


7/24 Bize ulaşabilirsiniz.
Free Shipping